BETTINA BARTY BOTANICAL
Peel - Off Maske
15 ml

Cildi derinlemesine ve nazikçe temizler. Maske soyulduðunda, katý ve ölü deri parçacýklarýný da temizler. Cilt temizlendiðin- den dolayý daha rahat nefes alýr ve kendini doðal yoldan yeniler.
Ürün İçeriği
» Aloe Vera
» Papatya
  

BETTİNA BARTY
BODY LINE OLIVA


El ve Vücut Losyonu
400 ml

» Ürün Detayı

HERBAFLOR
ŞAMPUAN


Papatya Şampuanı
250 ml

» Ürün Detayı
Bizden haberdar olmak için mallistimize üye olunuz.
Aloe Vera

Aloe Vera yararları binlerce yıldır bilinen ve doğal tedavi özelliklerinin geniş çaptaki çeşitliliği sebebiyle, eski kültürler tarafından uzun süredir kullanılan şifalı bir bitkidir.

Özelikle yanıkların tedavisi için ve yaraları iyileştirmekte kullanılan Aloe Vera şifalı yönleri sebebiyle bugün de bitkisel tedavide yer alan tıbbi bitkilerden biri olarak ilgi görmekte ve de üzerinde araştırmalar yapılmaktadır.

Aloe vera içeriğinde vitaminler, mineraller, amino asitler ve enzimler bulunduran yapısı ile besleyici özelliği güçlü olan bir bitkidir.

Her ne kadar aloevera bitkisi zambakgiller ailesinden ise de, görüntüsü kaktüse benzeyen dolgun bir bitkidir. Evde yetiştirilmesi kolay olup, küçük yanık, kesik ve çizikler için bile, yaprağı ikiye ayırıp etli kısmı doğrudan yaranın üzerine konularak kullanılabilir.

Ülkemizde aleo vera bitkisi halk arasında sarısabır adıyla bilinen ottur. Sarı sabır bitkisi bazı yörelerde azvay olarak da bilinir. Aloe vera bitkisinin bir çok türü vardır. Bitkisel tedavi amaçlı kullanılan ise özellikle aloe barbadensis türüdür.

Bir Cilt Tedavi Aracı Aloe vera bitkisi eski zamanlardan bugüne kadar hep yanıkların tedavisi için ve yaraları iyileştirmek için kullanılmaktadır. Acıyı ve şişmeyi azaltmak için etkin olup, aynı zamanda, deri ülserleri, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarında bitkisel tedavi olarak kullanılmaktadır.

Sağlık üzerindeki olumlu etkilerinin yanı sıra aloe vera kozmetik ürünlerinde de çok sık kullanılan bir bitki olma özelliğini taşımaktır.

Aloe vera bitkisi cilt üstündeki etkileri dolayısı ile kozmetik dünyasının oldukça ilgisini çekmiş ve bu yüzden aloe vera özü kullanılarak pek çok güzellik ve bakım ürünü yapılmıştır. Aloe vera cilt bakım ürünleri, aloe vera krem, aloe vera şampuan etiketini taşıyan geniş yelpazedeki bir çok ürün kozmetik dünyasının vazgeçilmezleri arasındadır.
Papatya

Papatya tıbbi veya hakiki papatya ismi ile anılan veya latincesi chamommilla recutta ismi ile bilinendir. Bunu Rumi papatya chamaemelum nobile tekip eder.

Papatya canlılık, parlaklık verir. Hacim ve dolgunluk sağlar.

Türkiye'nin hemen her yöresinde yetişen papatyanın, zaten ana vatanı Türkiye'dir.