BETTINA BARTY BOTANICAL
Banyo ve Du? Jeli
400 ml

Pirinç sütü ve bambu-Asyalýlarýn cilt bakým sýrrý.

Besleyici deðeri fazla olan pirinç sütü ve bir miktar yeþi bambu ile cildinize ferahlýk verir.Bu formül duþ alýrken veya banyo yaparken kullanýldýðýnda cildinizi yumuþak tutarak ve elastik bir görünüm vererek korur ve nemlendirir.
Ürün İçeriği
» Pirinç
» Süt
  

BETTİNA BARTY
BODY LINE OLIVA


El ve Vücut Losyonu
400 ml

» Ürün Detayı

HERBAFLOR
ŞAMPUAN


Papatya Şampuanı
250 ml

» Ürün Detayı
Bizden haberdar olmak için mallistimize üye olunuz.
Pirinç  (Oryza Sativa)

Buğdaygiller familyasından; sıcak bölgelerde yetiştirilen bir bitkidir. Her başakçığında bir çiçek vardır. Tanesi burada meydana gelir. İçeriğinde bol miktarda nişasta ve vitaminler vardır. Pirinç kabuğundan tabii phytine elde edilir. Bu madde, gelişmeye yardımcı olur. Zihin açıklığı sağlar.

B gubu özellikle de B1 ve B2 vitaminlerince zengin olan pirinçte ayrıca demir, potasyum, fosfor ve kalsiyum başta olmak üzere diğer mineraller de bulunuyor. Pirinç, hücrelere ihtiyacı olan enerjiyi sağlayıp cildin yıpranmasını önlüyor, içerdiği bol potasyum ve az azot ile kan basıncı değerlerinin düzenli akışını sağlıyor. Zararlı güneş ışınlarının etkisi veya yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan cilt lekelerini yok ederek, cildin ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Pirincin bir de şöyle bir özelliği var ki, oda cildi beyazlatması-dır Pirinç unu ise, yaraları kurutmak için kullanılır.

Oryza (Pirinç Kepeği) Yağı: Oksitlenme sonucu cilt hasarlarını baskılar, cildi yumuşatır ve cilt onarımını destekler.
Süt

Cildinizi pürüzsüzleştirir. Kuru veya tahriş olmuş cilt için oldukça uygundur. Vücut ve cildin beslenmesi için gereken tüm proteinleri içeriyor.

Sütün sağlık ve güzellik iksiri olduğu çok eski zamanlardan beri biliniyor. Roma imparatoru Neron'un eşi Poppea, cildinin her dem genç ve pürüzsüz olması için sık sık süt banyosu yaparmış. Süt, cildi yenileyip yumuşatıyor.

Süt, hücre dokularının oluşmasında, yıpranan kısımların yenilenmesinde önemli rol alırken, uzun ve sağlıklı bir hayat için ideal bir besindir. Hücre ve doku oluşumunda rol alır. Saç ve tırnak oluşumunda rol alır. A, B, C, D, E, K vitaminlerni içerir. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar. Hücreleri onarır.