BETTINA BARTY BOTANICAL
El ve Vücut Losyonu
400 ml

Pirinç sütü ve bambu-Asyalýlarýn cilt bakým sýrrý.

Besleyici deðeri fazla olan pirinç sütü ve bir miktar yeþi bambu ile cildinize ferahlýk verir.Bu formül duþ alýrken veya banyo yaparken kullanýldýðýnda cildinizi yumuþak tutarak ve elastik bir görünüm vererek korur ve nemlendirir.
  

BETTİNA BARTY
BODY LINE OLIVA


El ve Vücut Losyonu
400 ml

» Ürün Detayı

HERBAFLOR
ŞAMPUAN


Papatya Şampuanı
250 ml

» Ürün Detayı
Bizden haberdar olmak için mallistimize üye olunuz.
Pro Vitamin B5

Pantotenik Asit olarak da adlandırılan B5 vitamini vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. İnsan vücudunda bulunan ve hayati önem taşıyan birçok maddenin oluşumunda etkilidir. B5 vitamininin eksikliğinde dermatitler ortaya çıkabilir. B5 vitamininin dexpanthenol formunu içeren kremler deri kuruluğuna iyi ve derinin onarımını sağlar. Ciltteki büyümüş gözenekler yüksek dozda (günde 2000 mg ve üstü) alınan B5 vitamini ile azalabilir. B5 vitaminini, deri lipitlerinin üretiminde rol oynayarak derinin yumuşak ver gergin olmasını sağlar. B5 vitamini, cilt kırışıklıklarının önlenmesinde yardımcı olur. B5 vitamini, birçok akne sorunununun giderilmesinde yardımcı olur. B5 vitamini, ameliyat sonrası yaralar dahil yaraların iyileşmesini hızlandırır. Ayrıca yanıkların da iyileşmesine iyi gelir. B5 vitamininin pantethine formu derinini Stratum Corneum tabakasının hidrasyonunu geliştirerek onu stabilize eder ve esnek bir koruyucu tabaka olmasını sağlar.
Alantoin

Alantoin, hayvan ve bitki dokularında pürin metbolizmasının son ürünüdür. Hücresel proliferasyonu uyarırken, sağlıklı hücrelerin gelişimine de yardımcı olur. Epitelizasyonu uyarıcı, elstik yüzeyin oluşumunu sağlayıcı ve fizyolojik skar (yara) oluşumuna destek özellikleri Allantoin'i skarların tedavisinde uygun bir madde yapar. Allantoin, yara iyileşmesini hızlandırır, epitelize edicidir ve dokunun su bağlama kapasitesini artırıcı özellikleri vardır. İlave olarak, Keratolitik ve penetrosyonu kolaylaştırıcı etkisi ürünlerin içindeki diğer aktif maddelerin deri üzerindeki etkilerini gösterebilmesi için de gereklidir. Allantoin, genellikle skarlara eşlik eden kaşıntıyı da giderici etkiye sahiptir.
Tereyağ Ağacı  (Persea gratissima - Avakado)

Alm. Butterbaum (m), Fr. Arbre (m) à beurre, İng. Indian butter tree. Familyası:

Defnegiller (Lauraceae). Türkiye'de yetiştiği yerler: Akdeniz bölgesinde yetiştirilir.

10 m kadar yükseklikte kışın yapraklarını dökmeyen ağaçlar. Esas vatanı Amerika'dır.

Bitkinin yaprakları derimsi, saplı, sivri uçlu, oval şekilli ve parlak koyu yeşil renklidir.

Çiçekler küçük beyazımsı renkli ve salkım durumunda toplanmışlardır.

Meyveleri armut şeklinde üzeri yeşilimsi veya morumsu renkli, etli kısmı beyaz veya yeşilimsidir. Avokado ağacı adıyla da bilinir.

Tereyağı ağacı meyvesinde sâbit yağlar ve vitaminler (A, D, E H, K, PP) bulunur. Kuru ciltler için idealdir. ayrıca lesitin, histidin, fitosterol, klorofil ve protein bulunduğundan, estetik açıdan çok yararlıdır. Cildin derinliklerine kolayca nüfuz ederek korur ve besler.

Avokadonun ciltte alerji yaptığı kaydedilmemiştir. Kuru ciltlere özellikle önerilen bu meyvenin yağ asitleri cildi güneşin morötesi ışınlarından korur. Gerek yağı, gerekse suyu birçok kremlerde, losyonlarda, güneş yağlarında yer alır.

Doğal Avokado Yağı Cildi yumuşatır ve nemlendirir. Kas gevşetici özelliği vardır. Ayrıca selülit tedavisinde kullanılmaktadır.

AVOKADO: Özellikle yorgun ve kuru ciltler için, güneşlenmenin ardından uygulanacak ideal bir maske!
Pirinç  (Oryza Sativa)

Buğdaygiller familyasından; sıcak bölgelerde yetiştirilen bir bitkidir. Her başakçığında bir çiçek vardır. Tanesi burada meydana gelir. İçeriğinde bol miktarda nişasta ve vitaminler vardır. Pirinç kabuğundan tabii phytine elde edilir. Bu madde, gelişmeye yardımcı olur. Zihin açıklığı sağlar.

B gubu özellikle de B1 ve B2 vitaminlerince zengin olan pirinçte ayrıca demir, potasyum, fosfor ve kalsiyum başta olmak üzere diğer mineraller de bulunuyor. Pirinç, hücrelere ihtiyacı olan enerjiyi sağlayıp cildin yıpranmasını önlüyor, içerdiği bol potasyum ve az azot ile kan basıncı değerlerinin düzenli akışını sağlıyor. Zararlı güneş ışınlarının etkisi veya yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan cilt lekelerini yok ederek, cildin ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Pirincin bir de şöyle bir özelliği var ki, oda cildi beyazlatması-dır Pirinç unu ise, yaraları kurutmak için kullanılır.

Oryza (Pirinç Kepeği) Yağı: Oksitlenme sonucu cilt hasarlarını baskılar, cildi yumuşatır ve cilt onarımını destekler.
Süt

Cildinizi pürüzsüzleştirir. Kuru veya tahriş olmuş cilt için oldukça uygundur. Vücut ve cildin beslenmesi için gereken tüm proteinleri içeriyor.

Sütün sağlık ve güzellik iksiri olduğu çok eski zamanlardan beri biliniyor. Roma imparatoru Neron'un eşi Poppea, cildinin her dem genç ve pürüzsüz olması için sık sık süt banyosu yaparmış. Süt, cildi yenileyip yumuşatıyor.

Süt, hücre dokularının oluşmasında, yıpranan kısımların yenilenmesinde önemli rol alırken, uzun ve sağlıklı bir hayat için ideal bir besindir. Hücre ve doku oluşumunda rol alır. Saç ve tırnak oluşumunda rol alır. A, B, C, D, E, K vitaminlerni içerir. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar. Hücreleri onarır.