BETTINA BARTY BOTANICAL
Vücut Ya??
400 ml

Pirinç sütü ve bambu-Asyalýlarýn cilt bakým sýrrý.

Besleyici deðeri fazla olan pirinç sütü ve bir miktar yeþil bambu cildinize yumuþaklýk kazandýrýr, pürüzsüzleþtirir ve elastik bir görünüm saðlar. Bu formül vücudunuza ve ruhunuza ahenk getirecektir.
  

BETTİNA BARTY
BODY LINE OLIVA


El ve Vücut Losyonu
400 ml

» Ürün Detayı

HERBAFLOR
ŞAMPUAN


Papatya Şampuanı
250 ml

» Ürün Detayı
Bizden haberdar olmak için mallistimize üye olunuz.
Shea Yağı  (Butyrospermun Parkii)

Bu mükemmel yağ, bir adı da Shea Fıstık Ağacı olan Mangifolia ağacı üzerinde yetişen, eriğe benzeyen bir meyvenin çekirdeğinden çıkarılır. Shea Yağının nemlendirici özelliği, vahşi Mangifolia ağaçlarının yetiştiği Orta Afrika çayırlarında yaşayan yerlilerin çok önem verdiği sırlardan biriydi. Shea Yağı Afrika'da romatizma, kas ağrıları, yanıklar ve hafif yaraları iyileştiren geleneksel bir merhem olarak kullanılır. Shea Yağı cildi yumuşatır ve besler, antioksidan ve hücre yenileyici özellikleri olduğuna da inanılır. Bu yumuşatıcı, özellikle güneş veya rüzgâr etkisiyle zarar görmüş deriyi yenileme alanında faydalıdır. Bizim kullandığımız Shea, Burkina Faso'dan gelen, benzersiz, rafine edilmemiş bir yağdır ve tamamıyla yenilenebilir doğal kaynaklardan elde edilmiştir.
Pirinç  (Oryza Sativa)

Buğdaygiller familyasından; sıcak bölgelerde yetiştirilen bir bitkidir. Her başakçığında bir çiçek vardır. Tanesi burada meydana gelir. İçeriğinde bol miktarda nişasta ve vitaminler vardır. Pirinç kabuğundan tabii phytine elde edilir. Bu madde, gelişmeye yardımcı olur. Zihin açıklığı sağlar.

B gubu özellikle de B1 ve B2 vitaminlerince zengin olan pirinçte ayrıca demir, potasyum, fosfor ve kalsiyum başta olmak üzere diğer mineraller de bulunuyor. Pirinç, hücrelere ihtiyacı olan enerjiyi sağlayıp cildin yıpranmasını önlüyor, içerdiği bol potasyum ve az azot ile kan basıncı değerlerinin düzenli akışını sağlıyor. Zararlı güneş ışınlarının etkisi veya yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan cilt lekelerini yok ederek, cildin ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Pirincin bir de şöyle bir özelliği var ki, oda cildi beyazlatması-dır Pirinç unu ise, yaraları kurutmak için kullanılır.

Oryza (Pirinç Kepeği) Yağı: Oksitlenme sonucu cilt hasarlarını baskılar, cildi yumuşatır ve cilt onarımını destekler.
Süt

Cildinizi pürüzsüzleştirir. Kuru veya tahriş olmuş cilt için oldukça uygundur. Vücut ve cildin beslenmesi için gereken tüm proteinleri içeriyor.

Sütün sağlık ve güzellik iksiri olduğu çok eski zamanlardan beri biliniyor. Roma imparatoru Neron'un eşi Poppea, cildinin her dem genç ve pürüzsüz olması için sık sık süt banyosu yaparmış. Süt, cildi yenileyip yumuşatıyor.

Süt, hücre dokularının oluşmasında, yıpranan kısımların yenilenmesinde önemli rol alırken, uzun ve sağlıklı bir hayat için ideal bir besindir. Hücre ve doku oluşumunda rol alır. Saç ve tırnak oluşumunda rol alır. A, B, C, D, E, K vitaminlerni içerir. Yaraların çabuk kapanmasını sağlar. Hücreleri onarır.
Zeytinyağı

Zeytinyağı , yaklaşık 8000 yıldan beri yalnızca yemekleri ve salataları tatlandırmak için değil, aynı zamanda kozmetikve ilaç olarak da kullanıldı.

Ortaçağ boyunca yapılan ilaçların hemen hemen hepsinin içeriğinde zeytinyağı vardı. Ağızdan alınan zeytinyağının sağlık açısından önemli etkileri vardır. Özellikle soğuk presle elde edilen zeytinyağı karaciğeri temizler, yağlanmayı engeller. Safra kesesi taşlarının oluşumunu engeller. Zeytinyağı mide bağırsak kanalı organlarını güçlendirerek, pekliği önler karın ağrılarını giderir. Zeytinyağı vücut şeker kontrolünü sağlayan doğal bir bitkisel yağdır. Zeytinyağı özellikle çocuklarda ve yetişme çağındaki kişilerde kemik gelişimine katkıda bulunur, Antoksidan özelliğinden dolayı beyni korur, güçlü kılar ve buna bağlı olarak yaşlanmasını geciktirerek, vücudu kanserli hücreye karşı korur.

Dahilen kullanımında bu büyük faydalarından sonra zeytinyağının haricen yani ciltte kullanımını irdeleyerek asıl amacımıza ulaşabiliriz.

Tıpta kullanılan merhemlerin çoğunda zeytinyağı kullanıldı. Tek başına kullanıldığında da yaraların çabuk kapanmasına yardımcı oldu, yanıklara sürüldü, saçı besledi ve canlılık verdi. Zeytinyağı zehirlenmelere karşı kullanıldı. Zeytin yaprağı da kızıl, egzama, habis, yaralar ve kurdeşen gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanıldı. Terlemeleri önledi. Halen zeytinyağı içeriğinde bulunan olein stesrik, palmitrik, linolin asitleri nedeniyle sabun yapımında da kullanılmaktadır. İtina ile hazırlanmış zeytinyağı içerdiği A, D, E ve K vitaminleri ve kükürt, fosfor, manganez, bakır, ve klor minaralleri sayesinde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Doku ve organların yaşlanmasını geciktirir.

Zeytinyağı cildin bilinen en iyi nem kaynağıdır.