HERBAFLOR
Is?rgan Otu ?ampuan?
250 ml

Herbaflor Isýrgan otu þampuanýdoðal bileþiminin en iyi sonucu kepekli, kaþýntýlý ve pullu saç derisindek, tedavi gücüdür. Herbaflor Isýrgan Otu þampuaný saç ve týrnaklarýn ana maddesi kreatini güçlendirir. Saç derisinin tedavisini saðlar. Saç dökülmesini önler. Saç derisinin doðal dengesinini (ph) koruyarak saç köklerini besler. Saç telini kalýnlaþtýrarak saçýn daha saðlýklý ve dolgun görünmesini saðlar.
  

BETTİNA BARTY
BODY LINE OLIVA


El ve Vücut Losyonu
400 ml

» Ürün Detayı

HERBAFLOR
ŞAMPUAN


Papatya Şampuanı
250 ml

» Ürün Detayı
Bizden haberdar olmak için mallistimize üye olunuz.
Isırgan Otu

Isırgan otu, sonbahardan ilkbaharın sonuna kadar bahçelerde bol miktarda yetişen ve birçok rahatsızlığa iyi gelen bir ottur. Isırgan otunun genellikle yaygın olan 2 türü, tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Büyük ısırgan otu ve küçük ısırgan otu. Yaprak, tohum ve kökün içerdiği etkin maddeler arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Isırgan yaprağı çayının başlıca özellikleri arasında, idrar artırıcı, ödem çözücü, kan temizleyici, kan yaptırıcı, iltihap giderici, demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcı nitelikleri sayılabilir.

Isırgan otu vücutta hücre yenilenmesini sağlayarak alyuvar yapımını artırır. Yaprakları ve sürgünleri salata biçiminde veya pişirilerek yenildiğinde, kansere karşı etkilidir.

Temel özelliklerinden dolayı romatizma ve gut, romatizmal eklem deformasyonları, böbrek ve idrar yolları iltihabı, teşhis edilemeyen şiddetli baş ağrıları, mide ve bağırsak ülseri, prostat büyümesi, böbrek ve safrakesesi taşı, kansızlık ve alyuvarlar eksikliği, güçsüzlük ve bitkinlik halleri, demir eksikliği, tüm alerjik rahatsızlıklar (bahar nezlesi dahil), egzama, ergenlik sivilceleri ve fistüllere karışı etkili olmaktadır.

Ayrıca, yalnız veya yaprakla birlikte hazırlanan kaynama suyuyla baş yıkandığında, saç dökülmesi durur, saçlar parlaklık kazanır, kepeklenme sona erer.
At Kestanesi  (Hind Kestanesi)

Atkestanegiller familyasından; süs olarak yetiştirilen iri bir gölge ağacıdır. Nisan-Temmuz aylarında çiçek açar. Meyveleri kestaneye benzer. İçinde nişasta, saponin ve yağ vardır. Faydası: Kabuklarından yapılan ilaçlar ateşi düşürür. Vücuda kuvvet verir. Tohumları ise romatizma ve mafsal ağrılarını giderir. Varis flebit ve basur memelerinin tedavisinde ve deri çatlaklarını gidermekte kullanılır. Aesculus Hippocastanum. (Horse chesnut=At Kestanesi): Antiinflamatuar özelliklidir.Saç folikülünde kan dolaşımını hızlandırır ve kanın vizkozitesini arttır. Böylece aktif bileşenlerin foliküle daha hızlı ve konsantre biçimde ulaşmasını sağlar. Fibroblastların kontraksiyonunu güçlendirerek, anti-aging (yaşlanmayı önleyici) etki yapar.
Papatya

Papatya tıbbi veya hakiki papatya ismi ile anılan veya latincesi chamommilla recutta ismi ile bilinendir. Bunu Rumi papatya chamaemelum nobile tekip eder.

Papatya canlılık, parlaklık verir. Hacim ve dolgunluk sağlar.

Türkiye'nin hemen her yöresinde yetişen papatyanın, zaten ana vatanı Türkiye'dir.
At Kuyruğu

Daha çok nemli ve bataklık yerlerde yetişen, 50 cm'ye kadar uzayabilen, çok yıllık, otsu bir bitkidir. Acı madde, saponin, tanen, silisik asit, çeşitli alkoloidler ve potasyum içerir.

Romatizma ve nıkris şikâyetlerini azaltır. Yaraların ve kesiklerin iyileşmesini hızlandırır. Kanı temizler. Sindirim sistemini güçlendirir. Vücut direncini arttırır. Saçı besler ve kepeği önler. Ağız ve bademcik iltihaplarında faydalıdır. Böbrekleri temizler ve böbreklerde oluşan kum ve taşları dökmeye yardımcı olur. Kronik öksürükte faydalıdır. İdrar ve balgam söktürücüdür.
Oğul Otu

Melisa ballıbabagiller familyasından olup çok faydalı bir bitkidir. Yurdumuzda bolca bulunmakla beraber oğul otu, limon otu, limon nanesi, terme otu, kovan otu olarak da bilinmektedir. İçeriğinde sitral, sitronellal ve linanol ihtiva etmektedir. Oğul otundan, su buharı distilasyonu ile damıtılmış oğul otu suyu elde edilmektedir. Başlıca; mide, bağırsak ağrıları, kalp zayıflığı, hazımsızlık, migren, sinir hastalıkları, bayılma, mide ve bağırsak gazları, ay hali ağrıları, hafıza zayıflığı, huzursuzluk, sıkıntı halleri için kullanılır. Terletici özelliği vardır. Kalp ve damar rahatsızlıkları için karabaş suyu ile beraber kullanılması tavsiye edilmektedir.

Saçın güçlenmesine yardım eder, strese bağlı olarak ortaya çıkan saç ve cilt problemlerine karşı oldukça etkilidir.
Biberiye

Dolasim ve sinir sistemini aktif hale getirir. Yaşlı insanlarda damar sertliğine bağlı hafıza zayıflıklarında etkili olarak kullanılır. 16.yy'da gut ve romatizma hastalığından acı çeken Macaristan Kraliçesi Elizabeth biberiye suyu ile yaptığı banyolar sayesinde saglığına kavuşmuştur. İyi bir uyarıcı olan biberiye saça canlılık ve parlaklık verir, saçın uzamasını hızlandırır.
Ada Çayı

Ballıbabagillerden olan Adaçayı, Dişotu ve Meryemiye diye de tanınır. Akdeniz kıyılarının kır bitkisidir. Ülkemizde kışın sert geçmediği yörelerde, bahçelerde de tohumlardan üretilir. Hafif kireçli, kolay su geçiren, kuru toprakları sever. Tohumları Nisan ve Eylülde ekilir. Şifası kenarları tırtıllı, buruşuk görülen, açık yeşil yapraklarındadır. Taen, uçucu yağ, acı madde ve B vitamini içermektedir.

Saçların bakımında, saçların fazla yağını alıp deriyi temizler, ölü hücreleri yok eder. Saç derisini canlandırır, saç dökülmesini önler, derinlemesine temizlik sağlar.
Öksürük Otu  (Tussilago farfara)

Öksürük otuna Romalılar filius ante patrem derlerdi yani babadan önce gelen oğul. Çünkü çiçekleri yaprak-larından önce çıkar. Bahar aylarında kış örtüsünün altından sarı çiçekleriyle ilk önce çıkan bitkidir. En iyi killi topraklarda yetişir. Böcekler ve arılar ilk nektarlarını almak için ona gelirler. Göğüs hastalıkları üzerindeki etkisi ve iltihap kurutucu özelliği nedeniyle bronşit, gırtlak iltihabı(larenjit), farenjit, bronşial astım, akciğer zarı iltihabı(zatülcenb) ve akciğer tüberküloz başlangıcında başarıyla kullanılır. Saç diplerinde oluşan yara ve iltihaplanmalara da iyi gelir.
Pro Vitamin B5

Pantotenik Asit olarak da adlandırılan B5 vitamini vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. İnsan vücudunda bulunan ve hayati önem taşıyan birçok maddenin oluşumunda etkilidir. B5 vitamininin eksikliğinde dermatitler ortaya çıkabilir. B5 vitamininin dexpanthenol formunu içeren kremler deri kuruluğuna iyi ve derinin onarımını sağlar. Ciltteki büyümüş gözenekler yüksek dozda (günde 2000 mg ve üstü) alınan B5 vitamini ile azalabilir. B5 vitaminini, deri lipitlerinin üretiminde rol oynayarak derinin yumuşak ver gergin olmasını sağlar. B5 vitamini, cilt kırışıklıklarının önlenmesinde yardımcı olur. B5 vitamini, birçok akne sorunununun giderilmesinde yardımcı olur. B5 vitamini, ameliyat sonrası yaralar dahil yaraların iyileşmesini hızlandırır. Ayrıca yanıkların da iyileşmesine iyi gelir. B5 vitamininin pantethine formu derinini Stratum Corneum tabakasının hidrasyonunu geliştirerek onu stabilize eder ve esnek bir koruyucu tabaka olmasını sağlar.
Alantoin

Alantoin, hayvan ve bitki dokularında pürin metbolizmasının son ürünüdür. Hücresel proliferasyonu uyarırken, sağlıklı hücrelerin gelişimine de yardımcı olur. Epitelizasyonu uyarıcı, elstik yüzeyin oluşumunu sağlayıcı ve fizyolojik skar (yara) oluşumuna destek özellikleri Allantoin'i skarların tedavisinde uygun bir madde yapar. Allantoin, yara iyileşmesini hızlandırır, epitelize edicidir ve dokunun su bağlama kapasitesini artırıcı özellikleri vardır. İlave olarak, Keratolitik ve penetrosyonu kolaylaştırıcı etkisi ürünlerin içindeki diğer aktif maddelerin deri üzerindeki etkilerini gösterebilmesi için de gereklidir. Allantoin, genellikle skarlara eşlik eden kaşıntıyı da giderici etkiye sahiptir.