BETTINA BARTY OLIVA
El Kremi
100 ml

Hassas vücut yaðlarý ve zeytinyaðý içerikli el kremi, E vitamini, pro vitamin B5 ve nemlendirici gliserin doðal bakým saðlayarak ellernizi yumuþak ve cildiniz tarafýndan çok hýzlý bir þekilde absorbe(emilir) edilir.
  

BETTİNA BARTY
BODY LINE OLIVA


El ve Vücut Losyonu
400 ml

» Ürün Detayı

HERBAFLOR
ŞAMPUAN


Papatya Şampuanı
250 ml

» Ürün Detayı
Bizden haberdar olmak için mallistimize üye olunuz.
Alantoin

Alantoin, hayvan ve bitki dokularında pürin metbolizmasının son ürünüdür. Hücresel proliferasyonu uyarırken, sağlıklı hücrelerin gelişimine de yardımcı olur. Epitelizasyonu uyarıcı, elstik yüzeyin oluşumunu sağlayıcı ve fizyolojik skar (yara) oluşumuna destek özellikleri Allantoin'i skarların tedavisinde uygun bir madde yapar. Allantoin, yara iyileşmesini hızlandırır, epitelize edicidir ve dokunun su bağlama kapasitesini artırıcı özellikleri vardır. İlave olarak, Keratolitik ve penetrosyonu kolaylaştırıcı etkisi ürünlerin içindeki diğer aktif maddelerin deri üzerindeki etkilerini gösterebilmesi için de gereklidir. Allantoin, genellikle skarlara eşlik eden kaşıntıyı da giderici etkiye sahiptir.
E Vitamini

E Vitamini, doğanın kahramanlarından cilt onarıcılarından biridir. Gündüzleri cildinizi çevre koşullarına karşı güvenceye alırken geceleri de daha önce meydana gelmiş yıpranmaları onarmaya çalışır.

E Vitamini cildi radyasyon, hava kirliliği, ağır metaller gibi çevreden gelen zararlı etkenlere karşı korur. ve aktif hücre yenilenmesini artırır. Sağlıklı cilt hücreleri ise güzel, düzgün ve ince gözenekli bir cildin temelini oluşturur. Cilt hücrelerinin nem oranı düşürüp, başka deyişle cildimiz yeterli nemi depolama gücü azaldığı takdirde, nem daha kalın üst tabakalardan sürekli buharlaştırır. Bunun sonucunda cilt yağlanır, gevşer ve istenmeyen kırışıklıklar ortaya çıkar. Kısacası, vücudumuzun bu hassas kılıfı, nem kaybı sonucu esnekliğini kaybeder. Bu durum ilk olarak genellikle güneş ve hava ile temas eden hassas olan boyun, yüz ve ellerde tespit edilir. Araştırmalara göre cilt içten ve dıştan düzenli olarak E vitamini ile beslendiğinde, cildin dış tabakasında buharlaşma yolu ile nem kayıpları daha düşük bir seviyeye indirilebilir. E vitamini sayesinden gerekli su miktarını bünyesinde barındırarak düzgün, esnek ve daha az kırışık olur. Bir başka deyişle, E vitaminin nemlendirisi etkisi vardır.

Güneş vücudun sürdürebilmesi için vazgeçilmez kaynaklardan biridir. Aşırı derecede güneşte kalındığı zaman UVA ve UVB ışınları cildi kurutur. Yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı ciltte tahribatlar oluşturarak, yaşlanmasını hızlandırır ve en önemlisi cilt kanserine sebep olabilir. Gerekli koruyucular kullanılmadığı takdirde ciltte ödemler ve yanıklar oluşabilir. E vitamini burada da mucizeler yaratarak, güneş ışınlarından cildi koruyarak sağlıklı ve güzel bronzlaşmayı sağlar.
Pro Vitamin B5

Pantotenik Asit olarak da adlandırılan B5 vitamini vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. İnsan vücudunda bulunan ve hayati önem taşıyan birçok maddenin oluşumunda etkilidir. B5 vitamininin eksikliğinde dermatitler ortaya çıkabilir. B5 vitamininin dexpanthenol formunu içeren kremler deri kuruluğuna iyi ve derinin onarımını sağlar. Ciltteki büyümüş gözenekler yüksek dozda (günde 2000 mg ve üstü) alınan B5 vitamini ile azalabilir. B5 vitaminini, deri lipitlerinin üretiminde rol oynayarak derinin yumuşak ver gergin olmasını sağlar. B5 vitamini, cilt kırışıklıklarının önlenmesinde yardımcı olur. B5 vitamini, birçok akne sorunununun giderilmesinde yardımcı olur. B5 vitamini, ameliyat sonrası yaralar dahil yaraların iyileşmesini hızlandırır. Ayrıca yanıkların da iyileşmesine iyi gelir. B5 vitamininin pantethine formu derinini Stratum Corneum tabakasının hidrasyonunu geliştirerek onu stabilize eder ve esnek bir koruyucu tabaka olmasını sağlar.
Zeytinyağı

Zeytinyağı , yaklaşık 8000 yıldan beri yalnızca yemekleri ve salataları tatlandırmak için değil, aynı zamanda kozmetikve ilaç olarak da kullanıldı.

Ortaçağ boyunca yapılan ilaçların hemen hemen hepsinin içeriğinde zeytinyağı vardı. Ağızdan alınan zeytinyağının sağlık açısından önemli etkileri vardır. Özellikle soğuk presle elde edilen zeytinyağı karaciğeri temizler, yağlanmayı engeller. Safra kesesi taşlarının oluşumunu engeller. Zeytinyağı mide bağırsak kanalı organlarını güçlendirerek, pekliği önler karın ağrılarını giderir. Zeytinyağı vücut şeker kontrolünü sağlayan doğal bir bitkisel yağdır. Zeytinyağı özellikle çocuklarda ve yetişme çağındaki kişilerde kemik gelişimine katkıda bulunur, Antoksidan özelliğinden dolayı beyni korur, güçlü kılar ve buna bağlı olarak yaşlanmasını geciktirerek, vücudu kanserli hücreye karşı korur.

Dahilen kullanımında bu büyük faydalarından sonra zeytinyağının haricen yani ciltte kullanımını irdeleyerek asıl amacımıza ulaşabiliriz.

Tıpta kullanılan merhemlerin çoğunda zeytinyağı kullanıldı. Tek başına kullanıldığında da yaraların çabuk kapanmasına yardımcı oldu, yanıklara sürüldü, saçı besledi ve canlılık verdi. Zeytinyağı zehirlenmelere karşı kullanıldı. Zeytin yaprağı da kızıl, egzama, habis, yaralar ve kurdeşen gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanıldı. Terlemeleri önledi. Halen zeytinyağı içeriğinde bulunan olein stesrik, palmitrik, linolin asitleri nedeniyle sabun yapımında da kullanılmaktadır. İtina ile hazırlanmış zeytinyağı içerdiği A, D, E ve K vitaminleri ve kükürt, fosfor, manganez, bakır, ve klor minaralleri sayesinde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Doku ve organların yaşlanmasını geciktirir.

Zeytinyağı cildin bilinen en iyi nem kaynağıdır.